„Apple“ ќе плати 113 милиони долари за успорување на постарите модели на „iPhone“

2 копии

„Apple“ се согласи да плати милиони долари во 34 држави поради контроверзната практика на успорување на старите „iphone-и“ со намера да им го продолжи векот на ...
| | веќе видена | слични

Кина планира нови мерки за промовирање на наталитетот и забавување на трендот на стареење, според Ројтерс. Стимулациите ќе бидат дел од петгодишната стратегија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најновите податоци од британскиот Хоум офис откриваат дека повеќе од 2.000 баратели на азил ги лажеле службениците за имиграција за својата возраст, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 247 | | | веќе видена

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски упати неколку пораки во текот на своето обраќање пред граѓаните.„Првата ...
сите 396 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 448 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 166 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 213 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Apple“ ќе плати 113 милиони долари за успорување на постарите модели на „iPhone“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: