Општина Кисела Вода ќе објави конкурс за обука за негуватели за помош и нега на стари лица и лица со попреченост


Општина Кисела Вода во соработка со социјалното претпријатие, односно со професионалниот сервис за грижа и нега на стари и изнемоштени лица во домашни услови ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
3 копии

Почитување и унапредување на правата на работниците, како и усвојување целосно нов и усогласен закон за работни односи кој ќе ги одразува потребите и на ...
| | веќе видена | слични

„Денеска го посетивме Дневниот центар за лица со интелектуална или телесна попреченост во Штип, каде што лицата со попреченост доаѓаат на дневно ниво и ги ...
| | веќе видена | слични

А втор проект во источниот регион во кој инвеститор е Министерството за труд и социјална политика е и проширувањето на Домот за стари во Берово, информираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активностите за подобрување на условите за престој на децата во општинските градинки продолжуваат и во овој период. Градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ попладнево одржува протест во Скопје. Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Македонија ...
сите 321 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона го потресе фудбалскиот свет, а бројните „ѕвезди“ на овој спорт секојдневно испраќаат пораки со кои ја величаат аргентинската ...
сите 332 | | | веќе видена

Страшо АНГЕЛОВСКИ “Живееме во време на срам и тага“. Ова е изјавата на Роберт Кенеди, тогашен кандидат за претседател на САД, инаку, брат на Џон Кенеди, дадена ...
сите 179 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 168 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 199 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кисела Вода ќе објави конкурс за обука за негуватели за помош и нега на стари лица и лица со попреченост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: