Две сликовници од „Светот на Биби“ избрани за книги на годината во категоријата за детски книги и сликовници

По 10 дена гласање на www.kniganagodinata.mk , на полноќ официјално заврши гласањето и македонските читатели ги избраа своите омилени книги за 2020 година. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Започна антивладиниот протест организација на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Поводот за протестот како што велат од ВМРО-ДПМНЕ се организира како реакција на ...
сите 570 | | | веќе видена

Еден од најдобрите играчи на сите времиња, Диего Армандо Марадона почина во средата во неговиот дом. Марадона почина во неговиот дом во Буенос Аирес, во ...
сите 384 | | | веќе видена

Ако констатираме дека Договорот не испорачува доверба, можеме да додадеме додатни механизми за следење на процесот, без да се прејудицира исходот на тие дебати ...
сите 405 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска дека вчера, откако се активирани припадниците на армијата како асистенција на здравствените институции согласно ...
сите 257 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две сликовници од „Светот на Биби“ избрани за книги на годината во категоријата за детски книги и сликовници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: