Пандемијата на коронавирусот позитивно влијаеше врз кинеската економија – инвестициите на рекордно ниво

Кинеските власти посочуваат дека инвеститорите ја гледаат својата земја како „безбедно пристаниште“ и дека БМВ, Сименс и ЛГ планираат големи инвестиции. Дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уделот на британските работници кои се на принуден одмор скокна на највисоко ниво од крајот на јуни по воведувањето на привремените четиринеделни мерки за ...
| | веќе видена | слични

Во вторникот, британското Министерство за финансии соопшти дека владата ќе издвои повеќе од 4 милијарди фунти во следните три години за да ги врати на работа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓународното здружение за воздушен превоз ИАТА соопшти дека авиокомпаниите, поради вториот бран на пандемијата на коронавирус, оваа и следната година би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коцкарската игра на премиерот во заминување Заев му носи пораз и на преговарачка маса со Бугарија и во СДСМ. Измамникот Зоран Заев трајно ги наруши позициите ...
сите 431 | | | веќе видена

Цезар Луис Меноти поранешниот селектор на Аргентина и помогна на Барселона да го доведе тогаш младиот Диего Марадона од Бока Јуниорс во Каталонија. Овие денови ...
сите 337 | | | веќе видена

Германските власти најавуваат дека рестриктивните мерки кои претставуваат делумен „локдаун“ можеби ќе треба да се продолжуваат до пролетта 2021 година ако не ...
сите 161 | | | веќе видена

Тие ќе се сервисираат редовно и навремено и догодина. Предлог-буџетот за 2021 година би го опишале пет збора- реален, стратешки, ревитализирачки, развоен и ...
сите 165 | | | веќе видена

Помина една недела од Одлуката за постоење кризна состојба на територијата на цела држава, донесена од страна на Владата во насока за заштита на јавното ...
сите 165 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 145 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 192 | | | веќе видена

Ако констатираме дека Договорот не испорачува доверба, можеме да додадеме додатни механизми за следење на процесот, без да се прејудицира исходот на тие дебати ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата на коронавирусот позитивно влијаеше врз кинеската економија – инвестициите на рекордно ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: