Чернева: Заради Македонија, Бугарија останува сама и неразбрана во ЕУ


Бугарската држава со години и давала пари на невладината организација Македонски научен институт со седиште во Софија и во истата зграда со ВМРО-БНД на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската влада веќе петта година по ред го финансира здружението „Македонски научен институт“ (МНИ) кое, меѓудругото, има за цел да ја „расветлува насилната ...
| | веќе видена | слични

Бугарската влада пет години одвојува буџетски пари за финансирање на „Институт“ на партијата на Красимир Каракачанов чија цел е „разоткривање на карактерот на ...
| | веќе видена | слични

Дали како резултат на некаква пропагандна операција на соодветните служби или како обичен реваншизам на обични граѓани или политички субјекти една недела ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Тони Менкиноски и правен застапник на „Македонскиот клуб за Етничка толеранција во Бугарија“ за „Слободна зона“ на бугарската ТВ Европа вели дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев го потврди тоа од што се плашеше целиот македонски народ, а тоа е откажување од корените на македонскиот идентитет и јазик. Во неговото ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Администрацијата на Бајден побара од Конгресот да ја одобри продажбата на 45.000 гранати за израелските тенкови Меркава кои ќе ги користат во нападот на Хамас ...
сите 113 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден им порача на израелските лидери дека треба да ја прекинат војната во Појасот Газа против Хамас до ...
сите 311 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Не заслужува ни кандидат за членство во ЕУ да биде држава во која толку важно е и само сто дена технички премиер да биде Албанец, а 1360 нетехнички Македонец и ...
сите 67 | | | веќе видена

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје - Одделение за ...
сите 81 | | | веќе видена

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чернева: Заради Македонија, Бугарија останува сама и неразбрана во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: