Пукање во скопски Чаир, нема пријави за повредени лица


4 копии
5 копии

Полицијата повикала на испитување три лица поради пукањето што се случи вчера на улицата Цветан Димов во Скопје.На местото на настанот пронајдени се шест чаури ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Син-ен-ен пренесува дека имало пукање во трговскиот центар „Мејфар“ кој се наоѓа во сојузната држава Висконсин во градот Воватоса, во близина на Милвоки. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија треба да даде согласност за почетокот на преговорите со Македонија, откако ќе бидат признати објективните историски факти и откако процесот на ...
сите 517 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 181 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 174 | | | веќе видена

Ова е само дел од хоророт на македонското справување со пандемија - вака дел од граѓаните коишто чекаа за преглед во ковид центарот на „8 Септември“ реагираа ...
сите 229 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во скопски Чаир, нема пријави за повредени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: