Петар Георгиев Калица засади дрвце во Алејата на добитниците на наградата „4-ти Ноември“


Добитникот на наградата за животно дело „4 Ноември“ Петар Георгиев-Калица денес засади дрвце во Алејата на добитниците на наградата за животно дело на Општина ...
| | веќе видена | слични

БИТОЛА Годинашниот добитник на наградата за животно дело на Битола, Петар Георгиев-Калица, автор и композитор на песната „Ако одам во Битола“, во Градскиот ...
| | веќе видена | слични

„Самата кризна состојба дава управувачки дел на Центарот за управување со кризи и директорот кој што го води централниот кризен штаб,а се формираат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Познатиот аргентински новинар со бразилско потекло, Луис Вентура беше меѓу првите кој ја потврдија трагичната вест за смртта на големиот Диего Армандо ...
сите 401 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 237 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја ризикува својата политичка кариера, само за да го деблокира патот на земјата за интегрирање во Европската Унија, изјави лидерот на ДУИ, ...
сите 67 | | | веќе видена

Охрид, 27. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Во утринските и во претпладневните часови по одделни котлини ќе ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петар Георгиев Калица засади дрвце во Алејата на добитниците на наградата „4-ти Ноември“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: