Хоџа – Предан: С. Македонија останува приоритетна земја за Словенија за билатерална развојна помош


Република Словенија е исклучително важен партнер на нашата земја, обезбеди значајна поддршка за апроксимација на македонското законодавство кон европското во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На иницијатива на вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, Владата донесе одлука за возобновување на ...
| | веќе видена | слични

ЛинкАкрос со финансиска поддршка на УСАИД со големо задоволство го објавува новиот повик за GrowBiz програмата. Преку GrowBiz менаџерите на мали и средни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Втората фаза од Проектот за зголемување на пазарната вработливост – ИМЕ започна со работа минатата година, а според активностите кои се во делот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инвестиции во областите на дигитализација, енергетска ефикасност, третман на отпадни води, градење на општинска инфраструктурата, како и зајакнување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за економски прашања и координација на економските ресори Фатмир Битиќи, амбасодарката на Сојузна Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата да воведе привремени, директни мерки за поддршка на земјоделството, посебно на микро, малите и средните стопанства, да обезбеди еднократна помош, да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџа – Предан: С. Македонија останува приоритетна земја за Словенија за билатерална развојна помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: