Компании членки на МАСИТ, наградени со почесната награда “Merit Winner Award” во рамки на глобалниот настан “WITSA Global ICT Excellence Awards”


9 копии

На Светскиот конгрес за ИКТ кој се одржa на 19. ноември 2020 во Пенонг, Малезија, на кој учествуваа визионери и деловни лидери од целиот свет, компанијата ...
| | веќе видена | слични

В озилата со погон на хидроген (водород) денес се последен збор на технологијата во автомобилската индустрија. Се смета, а веќе и во праксата се потврдува, ...
| | веќе видена | слични

Тим од 15 инженери од Северна Македонија во соработка со инженери од Холандија работеа на еколошкото возило за чистење што испушта единствено вода, а не како ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 22 јуни да нема вето од Софија, односно Советот за општи работи на ЕУ да донесе одлука за официјален старт на преговорите, но и ако не се постигне решение, ...
сите 451 | | | веќе видена

Од ноќеска на полноќ е укинат полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 473 | | | веќе видена

Иако проблемот со Бугарија и Северна Македонија не е единствен феномен во Европа, односот на Македонците кон Бугарите е единствен, рече Иван Илчев, експерт на ...
сите 485 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 344 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компании членки на МАСИТ, наградени со почесната награда “Merit Winner Award” во рамки на глобалниот настан “WITSA Global ICT Excellence Awards”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: