Општина Гевгелија подготвена за проектот за гасификација на својата територија

Еден од приоритетите на локалната самоуправа, гасификацијата на Гевгелија, беше повод за одржаната онлајн јавна расправа по студијата за оценка на влијанието ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, се сретна со директорот на АД Национални ...
| | веќе видена | слични

На 24-тиот состанок на Владата на Република Македонија, од 120,6 милиони денари наменети за 15 капитални проекти во општините, не беше одобрен ниту еден проект ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците реагира дека Владата од 120,6 милиони денари наменети за 15 капитални проекти во општините, не одобрла ниту еден проект за општините ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски синоќа одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на СДСМ.На состанокот ...
| | веќе видена | слични

На состанокот беше разговарано за работата на градоначалниците, степенот на реализација на програмите за работа на општините, меѓуопштинската соработка, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши.„ ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 25. ноември 2020 (ИНПРЕС) – За исполнување на препораките на УНЕСКО за градби во Охрид, општина Охрид од Владата ќе добие 6.000.000 денари, беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во заминување, Зоран Заев, е човекот од кој Македонија се срами. Неговата политика на свиткана кичма и пазарење со националните интереси е поразена. ...
сите 326 | | | веќе видена

Некогашното раководство на СДСМ повикува на здрав разум и свест, оставка и одговорност по објавувувањето на скандалозното интервју на актуелниот претседател на ...
сите 118 | | | веќе видена

АстраЗенека соопшти дека соработува со регулаторите во истрагата за давање помала доза на вакцина против коронавирус, бидејќи резултатите беа подобри кај ...
сите 265 | | | веќе видена

Ел Пибе е снимен како влегува во неговата куќа откако ја напуштил болницата. Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона извршил операција на хематом со ...
сите 278 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа на брифинг за новинарите во Белата куќа изјави дека ќе ја напушти функцијата ако колеџот на електори гласа за ...
сите 236 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна бидејќи со него ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Гевгелија подготвена за проектот за гасификација на својата територија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: