Мицкоски: Пред 8 месеци предложив кризна состојба, не прифатија, сега ја замајуваат јавноста


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека тоа што денеска Советот за безбедност предложил воведување кризна состојба е нешто што самиот тој го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пишува: Џеј Ди Фаруџиа Веќе со децении знаеме дека согорувањето на фосилни горива и ослободувањето на големи количини на стакленички гасови во атмосферата ...
| | веќе видена | слични

На истражувачите од најголемата болница на Скандинавскиот полуостров – Универзитетската болница во Осло им се потребни 70.000 Норвежани за да учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот го скратува животот на мажите за околу 14 години, а на жените за 12 години, тврди хрватскиот имунолог Златко Тробоњача кој синоќа гостуваше во ТВ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Пред 8 месеци предложив кризна состојба, не прифатија, сега ја замајуваат јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: