Халкбанк брои над 17.000 донирани садници низ македонските градови во тек на една година


Во склоп со својата иницијатива за зачувување на животната средина и подигање на еколошката свест, платформата HalkEco , Халкбанк АД Скопје достигна број од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На булеварот „АСНОМ” во Општина Аеродром денеска се засадија 300 нови листопадни и зимзелни дрвја. Со овој дрворед, истакна градоначалникот на Град Скопје, ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 196 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 180 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 256 | | | веќе видена

„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халкбанк брои над 17.000 донирани садници низ македонските градови во тек на една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: