Тачи и уште тројца членови на ОВК остануваат во притвор во Хаг

Поранешниот командант на УЧК, а подцна претседател во оставка на Косово, Хашим Тачи, бил испрашуван трипати пред да биде уапсен и однесен во одделот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Обвинителите на Судот за злосторства на ОВК побараа следното лето да почне судењето на поранешниот командант на ОВК, Хашим Тачи и тројца ко-обвинети за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Поранешните политички и воени лидери на ОВК, кои се приведени од Специјалниот суд во Хаг, можат само преку видо врска да комуницираат со членовите на своите ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник на Иницијативата, Миjaаим Зека, изјави дека го известил поранешниот претседател на Косово, Хашим Тачи, дека за него се подготвува атентат. ...
| | веќе видена | слични

Главниот обвинител на Специјалното обвинителство во Хаг, Џек Смит, во писмо до судијата на претходна постапка Никола Гај, ги наведува аргументите зошто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека сите скопјани на возраст од над 40 години, кои до крајот на април се пријавиле за вакцинација ги добиле своите ...
сите 528 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 320 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 261 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 184 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи и уште тројца членови на ОВК остануваат во притвор во Хаг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: