Шаќир Фетаху нов поглавар на ИВЗ


2 копии
4 копии

Дознавме дема Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема ниту една европска вредност во владеењето на Заев. Тој ги прокоцка сите шанси да ја унапреди државата. Власта со политика херојот Делчев го даваат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претсадателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, го повика новиот поглавар на ИВЗ, Шаќир Фетаху да стои на страна од политиката, затоа што според него ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изборите во ИВЗ, лидерот на Алијанса за Албанците, Зиадин Села, го повика новиот поглавар Шаќир Фетаху да стои на страна од политиката и да проповеда етика ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За тоа како се калеше изборната победа на Стево Пендаровски на претседателските избори подобро зборува поранешниот реиз на ИВЗ Сулејман Реџепи во гостување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Со одлуката на УНЕСКО, Охридскиот регион да не биде впишано на Листата на светско наследство во опасност, Комитетот за светско наследство го препозна и уважи ...
сите 228 | | | веќе видена

Со измените се оневозможува влез на други субјекти на политичката сцена, смета шефот на државата. Измените на законикот се во Собраниска комисија, блокирани со ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 129 | | | веќе видена

Ги поканивме членките на ЕУ, соседи на земјите од Западен Балкан да ги отворат зелените коридори, како прв чекор за сите земји од регионот. Грција е таа која ...
сите 288 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 142 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шаќир Фетаху нов поглавар на ИВЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: