Кривична за лице од струшко Велешта поради „изнуда“

5 копии

Кривична пријава е поднесена против сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот спротивно на одлуката за Владата за ограничување на работното ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.Џ.(72) од Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување на заразна болест”. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека кривичната пријава е поднесена против Ш.А. (48) од тетовското село Речица поради основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Две лица од струшкото село Радолишта добија кривични пријави поради вршење јавен превоз без лиценца. СВР Охрид соопшти дека при контрола на полициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Стружанец зарабти кривична пријава за бесправно градење. Поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „бесправно градење“, ОВР Струга поднесе ...
| | веќе видена | слични

Ни денеска не почна судењето против поранешниот претседател на Врховниот суд Јово Вангеловски, обвинет за злоупотреба на службената положба и овластувањата во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози од по 2 000 евра против три физички и од 5 000 евра против едно правно лице за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопското обвинителство поднесе предлози за издавање казнени налози против три лица и еден угостителски објект, поради организирање на масовни собири за време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 330 | | | веќе видена

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски вели дека двајца работници успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар. ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за лице од струшко Велешта поради „изнуда“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: