Охриѓанец пријавил дека бил физички нападнат во угостителски објект на улицата „Кленоец“


Охрид, 18. ноември 2020 (ИНПРЕС) – На 17-ти ноември 2020 година, 18-годишниот К.И. од Охрид, во полициска станица пријавил дека, на 16-ти ноември 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна здравствена установа. – Беше пробано ...
| | веќе видена | слични

– Беше пробано да се анимира, но без успех. Беше пријавено во полиција. Телото на детето немаше знаци на насилство, повреди. На барање на полиција, известен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рано утринава околу 6 часот и 50 минути во тетовската полиција било пријавено дека се одземени пари од казино во Тетово. Во неделата во Теарце беше ограбена ...
| | веќе видена | слични
13 копии
5 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето за предвремени парламентарни избори најбрзо што може, наспроти ставот на власта дека ќе се оди на редовни избори во 2024 и оти ...
сите 602 | | | веќе видена

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 208 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 49 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков додека чекал резултати од тестот за коронавирусот наместо да се изолира, свесно присуствувал на јавен настан, на ...
сите 76 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 353 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Планираната посета ќе дојде во време на зголемените тензии меѓу Русија и Западот околу Украина. Лавров и американскиот државен секретар Антони Блинкен не ...
сите 421 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 63 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветар од северозападен правец. Кон крајот на денот, особено на ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓанец пријавил дека бил физички нападнат во угостителски објект на улицата „Кленоец“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: