СДСМ: Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ немаат чувство за државните и националните интереси


Ова е реприза на однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски во изминатиот период. Не направија  ниту еден чекор напред за европската интеграција на ...
| | веќе видена | слични

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави во време на пандемијата со коронавирусот е црна кампања против здравствениот систем, поткопување на сите напори за ублажување на ...
| | веќе видена | слични

Во денови кога Македонија бележи црни рекорди на заразени и починати од коронавирусот, владејачкиот СДСМ води војна против опозицијата. Сред пандемија СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ се тие кои им забиваат нож во грб на граѓаните, нож во грб на државните интереси Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не направија ниту едно добро за ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ „Се што ВМРО-ДПМНЕ прави во време на пандемијата со коронавирусот е црна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во време кога целиот свет е обединет во борбата проти коронавирусот, во време кога сите даваат придонес за справување со пандемијата мрачниот Мицкоски одмага и ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ, во денешното сооштение, вели дека Мицкоски само одмага и го поткопува здравствениот систем. Црниот придонес на Мицкоски од почеток на ...
| | веќе видена | слични

Црниот придонес на Мицкоски од почеток на пандемијата се состои од масовно прекршување на мерките за заштита од коронавирусот, одење по тератани и ресторани ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ немаат чувство за државните и националните интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: