Митрески: Заслуживме преговори, ветото на Бугарија не е во духот на добрососедските односи

Ние сме кандидати за членство во ЕУ и заслужуваме преговори, сепак, доколку се случи она што го најавува Република Бугарија тоа не е ниту во духот на ...
| | веќе видена | слични

О2 иницијативата денеска преку статус на Фејсбук пишува дека со помош на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поставени нивните предлози за измени во Буџетот во насока на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека опозицијата навремено била запозната со идејата за предлогот за работа на далечина на пратениците ...
| | веќе видена | слични

Јован Митрески, координатор на пратеничката група на СДСМ и коалицијата во однос на измените во Деловникот за гласање електронско, кое е ставено за четврток на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Парламентарните партии и денеска останаа на своите ставови во однос на можноста пратеници со Ковид-19 или во изолација со решение да можат онлајн да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму се противи на обидот пратениците да продолжат со онлајн одржување на седниците на Собранието. Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ќе успее ли владејачкото мнозинство во намерата да изгласа работа на далечина за пратениците болни од Ковид-19 или во самоизолација, или ставањето на дневен ...
| | веќе видена | слични

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Собранискиот деловник каде посочи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 663 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 397 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 271 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 289 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 613 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески: Заслуживме преговори, ветото на Бугарија не е во духот на добрососедските односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: