(Видео) Митрески: Блокадите не се во духот на добрососедството


8 копии

„Информациите коишто ги имаме од Брисел велат дека ниту една земја или државник не го поддржува ветото од официјална Софија, за старт на отпочнување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев, не чувствуваат одговорност поради блокадата на Бугарија. Според претседателот Пендаровски, блокадата се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Онака како што е поставена опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ние можеме да извлечеме мотивација за нови кавги меѓу Македонија и Бугарија, ако седнеме заедно. Ако сакаме ...
| | веќе видена | слични

Однародување на македонскиот народ никогаш нема да се случи, објави поранешниот пратеник, министер и висок функционер во владејачката СДСМ, Горан Сугарески. - ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски по одржувањето на денешниот Совет за безбедност изјави дека Македонија мора да продолжи со разговорите и покрај тоа што шансите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Барањата од Бугарија не се дел од договорот за добрососедство, а Македонија мора да покаже европски вредности и не смее да се спушта на уличарско ниво, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 344 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 270 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 287 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Митрески: Блокадите не се во духот на добрососедството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: