„ЕУ Обзервер`: Бугарија носи „историскиот багаж` на масата на ЕУ


2 копии
5 копии
9 копии

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија, и оти не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете страни. Во ...
| | веќе видена | слични

Во време кога Софија и Скопје се препукуваат и си испраќаат пораки „за“ и „против“ бугарското вето за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ, изнесувајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот новинар Никола Лалов на сајтот Медиапул.бг ( mediapool.bg ) поставува 10 „незгодни“ прашања до бугарската влада, која пак досега ги нема одговорено ...
| | веќе видена | слични

Блокадата на Бугарија на евроинтеграцијата на С Македонија го киднапира процесот на проширување на ЕУ, го загрозува кредибилитетот на Унијата и ги обесхрабрува ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на бугарскиот медиум Медиапул, бугарски новинар постави 10 непријатни прашања врзани за бугарското вето на С. Македонија. Погледнете во продолжение: ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете страни. ...
| | веќе видена | слични

Барањата на официјална Софија се апсолутно неприфатливи за нас, но решение мора да најдеме преку дијалог, вели претседателот на македонскиот дел од заедничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автобусот на Беса транс кој учествуваше во сообраќајната несреќа на магистралниот пат Струма во Бугарија немал ни лиценца, а возачите не биле пријавени, иако ...
сите 420 | | | веќе видена

Заменикот министер за финансии, Димитар Ковачевски кој е дел од владиниот преговарачки тим за влез на Алтернатива во Владата вели дека е позитивен. - Ние имаме ...
сите 311 | | | веќе видена

Експертите во светот се уште не знаат точно за каква варијанта се работи, освен што е потврдено дека новиот вид има повеќе од триесет мутации и брзо се шири. ...
сите 439 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 148 | | | веќе видена

Сите кои работат спротивно на јавниот интерес ќе понесат одговорност, а СДСМ е партијата отворена за сите со цел да се унапреди животот на граѓаните, потенцира ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЕУ Обзервер`: Бугарија носи „историскиот багаж` на масата на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: