За првпат во земјава ќе се креира Стратегија за развој на старт – ап екосистем


Заменикот на Претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
4 копии

20.11.2020, Скопје – Универзитетите, старт ап компаниите и корпорациите треба и може да соработуваат во соочување со новите предизвици – е заклучок од панел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата претставена од Кабинетот на вицепремиерот задолжен за економски прашања како Национален назначен орган (ННО) за Зелениот климатски фонд (ЗКФ) објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Живееме во време кога науката и иновациите имаат поголемо значење од кога било досега за развојот на општествата и економиите, во свет во кој многу брзо ...
| | веќе видена | слични

Тие заменуваат многу други ресурси за економски раст, додека образованието прерасна во основа за индивидуален напредок и социјална мобилност. Ова го истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата објави Повик до сите јавни институции, приватни компании и граѓански организации во земјата заинтересирани да бидат акредитирани за директен пристап до ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претставници од министерствата за образование и наука и од надворешни работи и од Фондот за иновации и технолошки развој денеска учествуваa на видеосостанок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 175 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 529 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За првпат во земјава ќе се креира Стратегија за развој на старт – ап екосистем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: