Европските либерал-демократи загрижени поради блокадата од Бугарија

7 копии

МИА дојде до нацрт-резолуцијата на Европскиот парламент за Македонија која треба да биде предмет на дебата на 10 декември во комисијата за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Во нацрт-резолуцијата на Европскиот парламент за Северна Македонија, подготвена од известувачот за земјата, Илхан Ќучук, до кој дојде МИА, се изразува жалење ...
| | веќе видена | слични

Во нацрт-текстот на известувачот за Македонија во Европскиот парламент Илхан Ќучук се изразува жалење за ќор-сокакот во кој се најдоа Бугарија и Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за надворешни работи Луиџи Ди Мајо денеска беше во посета на Тирана, каде учествуваше на тркалезната маса организирана од Министерството ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (20.11.2020) оствари средба со новонименуваниот француски амбасадор Силир Бомгартнер на која Мицкоски му ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев имаше средба со амбасадорот на ЕУ Дејвид Гир на која му се заблагодари за помошта за надминување на пандемијата со КОВИД-19, преку ...
| | веќе видена | слични

На средбата на која учествуваа и партискиот потпретседател Александар Николски и Игор Николов се разговараше за актуелната политичка, економска, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Треба да се направат сите напори за операционализирање на историската одлука на Европската Унија за отворање преговори со Македонија, со цел одржување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европските либерал-демократи загрижени поради блокадата од Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: