Битиќи: Прв пат во земјава ќе креираме Стратегија за развој на стартап екосистемот


Заменикот на Претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
4 копии

20.11.2020, Скопје – Универзитетите, старт ап компаниите и корпорациите треба и може да соработуваат во соочување со новите предизвици – е заклучок од панел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата претставена од Кабинетот на вицепремиерот задолжен за економски прашања како Национален назначен орган (ННО) за Зелениот климатски фонд (ЗКФ) објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата објави Повик до сите јавни институции, приватни компании и граѓански организации во земјата заинтересирани да бидат акредитирани за директен пристап до ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Меморандум за меѓусебна соработка потпишаа Министерството за локална самоуправа и Фондот за иновации и техонолошки развој што ќе овозможи реализација на ...
| | веќе видена | слични

 Соработката ќе се оствари преку Регионалните бизнис центри во рамки на Центрите за развој на планските региони. -Денеска потпишавме Меморандум со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По успешна и темелна анализа од страна на Европскиот Инвестициски Фонд (ЕИФ) и Европската Инвестициска Банка (ЕИБ), овие две мултилатерални институции со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани ...
сите 361 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 77 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 452 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 225 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Прв пат во земјава ќе креираме Стратегија за развој на стартап екосистемот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: