Скопје и Софија пред трето полувреме


10 копии

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
| | веќе видена | слични

Македонија прави се што е неопходно во функција да се постигне решение за отворените прашања што постојат со Софија, изјави  премиерот Зоран Заев, посочувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањата на официјална Софија се апсолутно неприфатливи за нас, но решение мора да најдеме преку дијалог, вели претседателот на македонскиот дел од заедничката ...
| | веќе видена | слични

Георги Кирјаков, бугарски политолог, во интервју за тамошната телевизија Блумберг го критикува ветото од Бугарија за стартот на преговори на Македонија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија и Македонците се македонзимот. Македонизмот никого не повредил. Бугарите во суштина ја сакаат нашата историја, го сакаат македонското. Бугарската ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Софија да ја отфрли предложената рамка за преговори за Северна Македонија се однесува на позицијата на Бугарија како членка на Европската унија, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сите го видовме лицемерието на политичарите во Северна Македонија. Ќе продолжиме да се соочуваме со лицемерие. Ништо не е готово – оваа рунда ќе заврши на 8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 582 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје и Софија пред трето полувреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: