СДСМ: Мицкоски работи три години против државните интереси


5 копии

Арбен Таравари од Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар во гостување на ТВ24 рече дека во Гостивар состојбата е со 500 активни и 70 смртни случаи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијанса за Албанците за рече дека по иницијатива на Конрад Аденауер организира средба на десничарските партии ...
| | веќе видена | слични

Откако Филип Петровски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, за емисијата Во Центар тврдеше дека според неговите информации, сегашниот потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Силна дипломатија, реформи внатре во државата и искрен однос со јасно исцртани национални позиции подржани од сите, може да ја придвижат ситуацијата на подобро ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијанса за Албанците, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека е можно да има коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 151 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 390 | | | веќе видена

Од синоќа во ски-центарот „Ресорт Маврово“ беа пуштени топовите за снег. Снегот беше пуштен на делови од ски-патеката под едноседот. Од управата рекоа дека се ...
сите 72 | | | веќе видена

Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано дека не е доволно добар. ...
сите 254 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 189 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 634 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски работи три години против државните интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: