СДСМ: Лицемерот Мицкоски работи против државните интереси, а глуми загриженост за евроатлантската иднина


Нема крај лицемерието на очајниот губитник Христијан Мицкоски. На денот кога на претседателот Зоран Заев уште еднаш меѓународно му се признаени успесите, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијанса за Албанците за рече дека по иницијатива на Конрад Аденауер организира средба на десничарските партии ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијанса за Албанците, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека е можно да има коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Арбен Таравари од Алијансата на Албанците, партијата на Зијадин Села во телевизиски настап откри дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски јавно им се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ е антидржавна партија, која работи против евроатлантските интеграции на Република Северна Македонија и стои на спротивната страна на државата и ...
| | веќе видена | слични

Владејачката, СДСМ, во денешното соопштение го обвинува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека постојано сака да ги кочи реформите, дека неговата ...
| | веќе видена | слични

До каже може да оди политичката прагма и желбата за освојување на дел од владиниот колач. Веројатно многумина од нас ја паметат раскрварената глава на Зијадин ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога гледаме дека оваа Влада нема капацитет да се справи со предизвиците кои стојат пред неа, потребно е да се формира техничка, вели Генералниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 662 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 393 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 271 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 276 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 611 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Лицемерот Мицкоски работи против државните интереси, а глуми загриженост за евроатлантската иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: