Саиф: Пак ќе се лее крв во Либија!

На фотографиите кои ги виде целиот свет по неговото приведување се гледа дека прстите од десната рака му се замотани во завои. Иако Саиф изјавил дека ги ...
| | веќе видена | слични

Измина повеќе од месец дена од фаќањето и убиството на либискиот лидер Моамер Гадафи, со што заврши неговото 42-годишно владеење. Од тогаш, бутновниците ...
| | веќе видена | слични

Хамис Гадафи Новите либиски власти прогласија потера по Хамис Гадафи, син на соборениот водач на Либија Моамер Гадафи, кој наводно, се наоѓа на само сто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новите либиски власти покренаа потера по Хамис Гадафи, еден од синовите на убиениот либиски лидер Моамер, откако неговиот брат Саиф во затвор признал дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саиф: Пак ќе се лее крв во Либија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: