ВМРО-ДПМНЕ: На Заев и Филипче помили им се тендерите од здравјето на граѓаните, затоа нема монтажни болници, а расте бројот на заразени


Монтажни болници нема, бидејќи на Заев и Филипче помили им беа тендерите отколку здравјето на граѓаните, се вели во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ: - Лицемерноста на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Филипче и Заев се директно одговорни што луѓе умираат поради недостаток на кислород и места во болниците, со оставка ќе спасат животи. Филипче за девет месеци ...
| | веќе видена | слични

Филипче за девет месеци од почетокот на епидемијата со корона покажа и докажа само едно нешто – дека е неспособен и дека не знае да се справи со последиците од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На секој саат умира по еден човек, Филипче оставка веднаш! Во текот на последното деноноќие од 24 часа починаа 24 лица. Односно по еден човек на секој саат. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ му подари бел мантил на министерот за здравство, Венко Филипче, и лампиони за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, симболично порачувајќи ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Крајно време е министерот Венко Филипче да облече бел мантил, да се соочи со реалноста и да оди помеѓу здравствените работници и пациентите каде што му е ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска со нов перформанс насочен кон министерот за здравство Венко Филипче. Од партијата с е обратија до јавноста од пред ...
| | веќе видена | слични

Ако Венко си го заборавил белиот мантил, поради неговите прес конференции, денес ние му подаруваме еден. Не случајно мантилот е за еднократна употреба.  Исти ...
| | веќе видена | слични

Нема кислород, нема болнички кревети, а Заев и Филипче кризната состојба ja злоупотребуваат да ја претворат армијата во агенција за обезбедување, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Рацете на Филипче и Заев евидентно се крвави. Секој ден по десетици заболени од корона, воведена кризна состојба која служи за популизам, а паралелно ќе тераат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 338 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: На Заев и Филипче помили им се тендерите од здравјето на граѓаните, затоа нема монтажни болници, а расте бројот на заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: