Угостителите и туристичките работници ќе добијат 7.5 милиони евра од државата


Рестораните за организирање свадби, игротеките, туристичките работници и угостителските објекти ќе добијат финансиска поддршка од државата во износ од 7,5 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Здружението на угостителството и туризмот при Стопанската комора на Македонија, Туристичко-угостителската комора на Македонија во рамки на Сoјузот на стопански ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Независната угостителска комора започнува кампања #ИнвестирамЗаДаПомогнам за инвестиции и поддршка на угостителската индустрија. Целта е да ги поттикнат ...
| | веќе видена | слични

„Инвестирам за да помогнам“ гласи слоганот на новата кампања на Независната угостителска комора, со која целта е да се поттикнат фирмите, со дел од буџетот кој ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора со денеѓното соопштение вели дека 20 милиони евра оваа Нова Година ќе останат непотрошени од компаниите за корпоративни ...
| | веќе видена | слични

Пред да стартува најавената приватизација на Попова Шапка, како изгледа овој наш преубав туристички центар. Погледнете низ објективот на нашиот фоторепортер ...
| | веќе видена | слични

Туристичко-угостителскиот сектор уште еднаш едногласно побара смена на директорот на Агенцијата за промоција на туризмот, Љупчо Јаневски. Од друга страна пак, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) го поддржува барањето за повторно активирање на владиниот Комитет за туризам, но не и барањето за смена на ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за промоција и подршка на туризмот (АППТ) бара од Комисијата за заразни болести и од Министерството за здравство да донесе посебни протоколи кои ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 238 | | | веќе видена

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите и туристичките работници ќе добијат 7.5 милиони евра од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: