ВМРО-ДПМНЕ: Како тоа Мицкоски е опасност за јавното здравје а неспособниот Филипче не е?

Главен виновник за целата ситуација во државата поради ковид пандемијата е Венко Филипче. Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема кислород, нема болнички кревети, а Заев и Филипче кризната состојба ja злоупотребуваат да ја претворат армијата во агенција за обезбедување, се вели во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рацете на Филипче и Заев евидентно се крвави. Секој ден по десетици заболени од корона, воведена кризна состојба која служи за популизам, а паралелно ќе тераат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тешко на држава во која Стојанчe керамида брани, а Филипче лечи. Секоја минута по еден човек во Македонија заболува од КОВИД. Секој час во изминатово деноноќие ...
| | веќе видена | слични

Резултат од неспособните Филипче и Заев се десеттиците смртни случаи од корона, десеттици семејства завиени во црно секој ден, а само во последното деноноќие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО ДПМНЕ, ја обвинува владејачката структура по прогласената кризна состојба за неодговорна. Имено, тие обвинуваат дека личните интереси се ...
| | веќе видена | слични

Секоја минута по еден човек во Македонија заболува од КОВИД. Секој час во изминатово деноноќие по еден човек го загубил својот живот. На секој час некое ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев прогласи кризна состојба на целата територија на државава, а Венко Филипче закопа 39 лица за едно деноноќие. И додека прогласија кризна состојба ...
| | веќе видена | слични

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ утрово испрати соопштение со кое уште еднаш побара оставка од премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ во своето денешно сооштение, бара одговорност од СДСМ и Заев. Во сооштението се обвинува дека и покрај Кризната состојба која се воведе во земјава, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преговорите за влез на Алтернатива во Владата се при крај. Најверојатно наредната недела лидерите на политичките партии ќе го објават и договорот што се ...
сите 412 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 259 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Како тоа Мицкоски е опасност за јавното здравје а неспособниот Филипче не е?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: