ВМРО-ДПМНЕ: Како тоа Мицкоски е опасност за јавното здравје а неспособниот Филипче не е?

Главен виновник за целата ситуација во државата поради ковид пандемијата е Венко Филипче. Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема кислород, нема болнички кревети, а Заев и Филипче кризната состојба ja злоупотребуваат да ја претворат армијата во агенција за обезбедување, се вели во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рацете на Филипче и Заев евидентно се крвави. Секој ден по десетици заболени од корона, воведена кризна состојба која служи за популизам, а паралелно ќе тераат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тешко на држава во која Стојанчe керамида брани, а Филипче лечи. Секоја минута по еден човек во Македонија заболува од КОВИД. Секој час во изминатово деноноќие ...
| | веќе видена | слични

Резултат од неспособните Филипче и Заев се десеттиците смртни случаи од корона, десеттици семејства завиени во црно секој ден, а само во последното деноноќие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО ДПМНЕ, ја обвинува владејачката структура по прогласената кризна состојба за неодговорна. Имено, тие обвинуваат дека личните интереси се ...
| | веќе видена | слични

Секоја минута по еден човек во Македонија заболува од КОВИД. Секој час во изминатово деноноќие по еден човек го загубил својот живот. На секој час некое ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев прогласи кризна состојба на целата територија на државава, а Венко Филипче закопа 39 лица за едно деноноќие. И додека прогласија кризна состојба ...
| | веќе видена | слични

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ утрово испрати соопштение со кое уште еднаш побара оставка од премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО ДПМНЕ во своето денешно сооштение, бара одговорност од СДСМ и Заев. Во сооштението се обвинува дека и покрај Кризната состојба која се воведе во земјава, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 437 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Како тоа Мицкоски е опасност за јавното здравје а неспособниот Филипче не е?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: