ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем е надвор од контрола, Филипче да поднесе оставка

За една недела умреа 171 човек поради неспособноста на Филипче, здравствениот систем е во колапс и надвор од контрола, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

5 причини само од вечерва зошто Филипче до изутрина треба да даде оставка: 1. Денеска имаме 39 мртви од КОВИД 19. Секој ден бројот на умрени наши сограѓани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на денешните ковид-бројки, соопшти дека има многу причини министерот Венко Филипче до утре да поднесе оставка. Денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ вечерва преку соопштение порачаа дека има пет причини само од вечерва, поради кои министерот за здравство Венко Филипче треба да поднесе оставка: ...
| | веќе видена | слични

Според неофицијалните податоци, откако во петокот до пред 21 часот не е објавен сѐ уште пресекот на дневно ниво, во изминатите 24 часа се регистрирани 1.273 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Без никаков срам СДСМ праќа соопштенија дека виновник за корона кризата во Македонија е ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски кога граѓаните добро знаат дека СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Венко Филипче и Зоран Заев во исто време кога прогласуваат криза во Штип каде има 502 активно заразени туркаат избори и подготвуваат корона кланица. На Филипче ...
| | веќе видена | слични

 Поради нивната неспобност секојдневно во земјата има над 1000 заразени и над 20-тина почината од КОВИД-19. Високата бројка на заразени и починати од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со КОВИД-19 во Македонија одамна е излезена од контрола, а министерот за здравство Венко Филипче вчера призна. Македонија и во период кога имаше и ...
| | веќе видена | слични

На Филипче и Заев поважни им се избори во Штип и Пласница, а не здравјето на граѓаните. Филипче зави во црно во последното деноноќие според статистиката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 570 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Здравствениот систем е надвор од контрола, Филипче да поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: