Не е човечки лекари-специјализанти да работат во ковид центри а да немаат здравствено осигурување, велат од здружението

Здружението на лекари специјализанти, преку отворено писмо до премиерот Зоран Заев го информираше дека спротивно на основните човечки принципи е да се бара ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

40-те починати од ковид 19 повторно го отворија прашањето дали ќе има нови порестриктивни мерки. Според здравствените власти починатите имале заболувања ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Рекордни 40 починати од Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден, што претставува најголема бројка од појавувањето на болеста. Сепак, најава за ...
| | веќе видена | слични

Остануваат во сила истите мерки – забрана за работата на угостителски објекти после 21 часот, групирање на не повеќе од четири лица во текот на 24 часа, како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук статус на Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ Колку ли вредат нашите животи за власта!? Што правеа до сега!? Пљачкаа во матно!? Од март месец до сега имаа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во пет здравствени институции во државава, од утре ќе се врши тетсирање за коронавирус со брзи антигенски тестови. Тестирања ќе се вршат во здравствените ...
| | веќе видена | слични

Фејбсук страната „За доброто на општина Бутел“ сподели статус во кој пишува дека општина Бутел сака поликлиника. -БУТЕЛ САКА ПОЛИКЛИНИКА ❗️❗️❗️ Од тука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според правилата на Европската унија, доколку автобусот на Беса Транс кој имаше несреќа во Бугарија во која загинаа 45 македонски патници, немал валидна ...
сите 341 | | | веќе видена

Тридневната жалост во Македонија по тешката трагедија што се случи во Бугарија, кога пожар во автобуска несреќа однесе 46 животи, го одложи разрешувањето на ...
сите 338 | | | веќе видена

Во очекување на дополнителните анализи, Владата ги задолжи ресорните министерства и инспекциски служби да ги вложат сите капацитети и да ги зајакнат примената ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата формираше тим кој ќе има задача да го организира превозот на жртвите од автобуската несреќа од Бугарија во државата на еден достоинствен начин, ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски ќе извршат увид во поставување на фотоволтаици во ...
сите 177 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 166 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Најпрво дозволете во лично име и во име на советничката група на СДСМ, ДУИ и коалицијата во Советот на Град Скопје да изразам искрено сочувство кон семејствата ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 413 | | | веќе видена

Ова вчера го најави бугарскиот заменик-главен обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов, посочувајќи дека по направената анализа и ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е човечки лекари-специјализанти да работат во ковид центри а да немаат здравствено осигурување, велат од здружението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: