Лекари специјализанти: Овозможете ни да им помогнеме на нашите пациенти и на истоштениот систем рамо до рамо со другите колеги

Лекари специјализанти упатија отворено писмо до премиерот Зоран Заев, во кое, како што велат, говорат за состојби за кои повеќе не смее да се молчи. ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) смета дека моменталната поставеност на здравствената заштита во земјава нема уште долго да го издржи ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот систем, со сите сили се обидува да го издржи притисокот од Ковид пандемијата. Имено, како што е веќе познато, министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека коронавирусот го урнисува македонското здравство, ресорниот министер Венко Филипче и покрај ветувањата дека ќе го реши статусот на специјализантите, сѐ ...
| | веќе видена | слични

Вчера беше забележан највисокиот дневен број на новозаболени од ковид-19.Направени беа 3.398 тестирања од кои дури 41,3 отсто се позитивни. Полициски час од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за здравство доцент д-р Венко Филипче утрово се сретна со младите лекари кои се на приватна специјализација на клиниките за нефрологија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Аосцијацијата на специјализанти и млади лекари реагира по објавата од Министерството за здравство дека министерот Венко Филипче е во преговори со претставници ...
| | веќе видена | слични

Триесетина млади лекари, кои се на приватна специјализација на Клиниките за нефрологија, гастроентерохепатологија, неврологија, Клиниката за уво нос и грло и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 595 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Засега многумина велат дека е екстремно брзо пренослив, но со полени симптоми. Но заеднички став е дека се уште е рано за конечен став. Сојот се појави во ...
сите 186 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекари специјализанти: Овозможете ни да им помогнеме на нашите пациенти и на истоштениот систем рамо до рамо со другите колеги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: