Филипче: Сметаме дека полициски час не е потребен, мерките ќе дадат резултати


Филипче рече дека сегашните мерки ќе дадат резултати и уште еднаш побара да се почитуваат. „Ние и сега имаме забрана за работа на локалите по 21 часот, потоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот бран на коронавирусот придонесе во регионот да се заоструваат мерките со цел да се заштити населението од вирусот. Додека мерките се заоструваат кај ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на три американски медицински здруженија го повикаа претседателот Доналд Трамп да ги сподели критичните податоци за ковид-19 со тимот на избраниот ...
| | веќе видена | слични

Надлежните од една страна велат дека нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки за спречување на коронавирусот и оти чекаат сегашните да дадат резултат, ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Предраг Кон најавил дека денеска Србија ќе има најголем број на новозаразени од почетокот на епидемијата. Бележиме пораст на новозаразени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 448 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сметаме дека полициски час не е потребен, мерките ќе дадат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: