Филипче: Сметаме дека полициски час не е потребен, мерките ќе дадат резултати


Филипче рече дека сегашните мерки ќе дадат резултати и уште еднаш побара да се почитуваат. „Ние и сега имаме забрана за работа на локалите по 21 часот, потоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ, на денешната владина седница потврди дека Штабот за цивилна заштита во наредните денови ќе донесе нов пакет мерки со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
4 копии
3 копии

Новиот бран на коронавирусот придонесе во регионот да се заоструваат мерките со цел да се заштити населението од вирусот. Додека мерките се заоструваат кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вели дека денес очекува бројка од повеќе од 5000 новозаразени со Ковид 19. Според неа, среда е обично најлошиот ден. Брнабиќ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Сметаме дека полициски час не е потребен, мерките ќе дадат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: