На Блаце уапсен Косовец баран од Интерпол

2 копии

ОВР Струга до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Б.Н.(39) од струшкото село Велешта, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
3 копии

Охрид, 18. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. ноември 2020 (ИНПРЕС) – На 17-ти ноември 2020 година, 18-годишниот К.И. од Охрид, во полициска станица пријавил дека, на 16-ти ноември 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 595 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Засега многумина велат дека е екстремно брзо пренослив, но со полени симптоми. Но заеднички став е дека се уште е рано за конечен став. Сојот се појави во ...
сите 186 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 218 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Блаце уапсен Косовец баран од Интерпол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: