Скопјанец ја силувал својата 29-годишна ќерка

2 копии
3 копии

Охрид, 18. ноември 2020 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. ноември 2020 (ИНПРЕС) – На 17-ти ноември 2020 година, 18-годишниот К.И. од Охрид, во полициска станица пријавил дека, на 16-ти ноември 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата вчера во одделни случаи во Скопје и во Гостивар привела три лица, од кои едниот е баран по потерница за издржување казна затвор од 4 години, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 568 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 148 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец ја силувал својата 29-годишна ќерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: