Генерали Инвестментс: Изборите донесоа пресврт, но очигледно е дека републиканскиот Сенат ќе претрпи релативно мали измени


Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По успешна и темелна анализа од страна на Европскиот Инвестициски Фонд (ЕИФ) и Европската Инвестициска Банка (ЕИБ), овие две мултилатерални институции со ...
| | веќе видена | слични

Една е од столбовите на домашната преработувачка индустрија – клучен двигател за индустријата воопшто и една од индустриите кои најмногу вработува. За ...
| | веќе видена | слични

Според податоците до кои дојде Банкарство.мк, иако годинава владее светска пандемија на коронавирусот, сепак тоа не е пречка за банкарскиот сектор да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Зајакнување на конкурентноста на приватниот сектор и инклузивен раст, одржлива инфраструктура и транзиција кон зелена економија, вклучувајќи ги и приоритетите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со поддршка на сет мерки за политички ангажман, техничка помош и инвестиции, Европската банка за обнова и развој ќе го поттикне приближувањето на земјава кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) нуди круцијална поддршка во критичен момент преку денешното потпишување на Меморандумот за разбирање со Владата на ...
| | веќе видена | слични

Коста Јаневски е „стар“ струмичанец, од лекарско семејство, и самиот пред градоначалничката функција го оправдал имиџот на стручњак лекар-интернист, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 485 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Изборите донесоа пресврт, но очигледно е дека републиканскиот Сенат ќе претрпи релативно мали измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: