Тетовец нападнат со нож додека бил во автомобилот пред неговата куќа

Жител на тетовско Пршовце пријавил во полиција дека вчера навечер бил нападнат и повреден додека седел во неговото паркирано возило пред семејната куќа. ...
| | веќе видена | слични

Скандал ја потресе Инфективната клиника во Ниш. 64 - годишен пациент заразен со коронавирус физички ги нападнал дежурниот лекар и медицинските сестри на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
4 копии

Синоќа околу 15 часот по полноќ вработени во аптека на скопскиот булевар „Партизански Одреди“ пријавиле дека забележале оти низ излогот влегол куршум од огнено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
13 копии
2 копии

Внук на шеесет и седумгодишна жителка од Струмица и негов пријател вчера го спречиле А.К. (28) од село Бориево да изврши полови дејствија врз струмичанката, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 623 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 349 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 188 | | | веќе видена

Целиот свет стравува од новиот омикрон сој на коронавирусот, а додека научниците трпеливо повторуваат дека нема место за паника поради тоа што неговите ...
сите 663 | | | веќе видена

Роберт Левандовски вели дека бил погрешно интерпретиран во неговата изјава за полска телевизија, што ја пренесоа светските медиуми и која предизвика голем ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовец нападнат со нож додека бил во автомобилот пред неговата куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: