Две земји во регионот воведуваат полициски час

2 копии
4 копии

Под драконски безбедносни мерки и без традиционалните масовни протести, поради забраната за собири, денеска во Грција се одбележува годишнината од студентскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Повик до партиите да покажат воздржаност, а лидерите да се согласат на заедничка иницијатива за скромна посета на Политехничкиот факултет, предводена од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Ќе продолжиме да ја поддржуваме европската перспектива на регионот, но никој не може да спречи земја членка на Унијата да покренува свои прашања во пристапниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годишнината од студентскиот бунт против хунтата во 1973 година во Грција, традиционално, секоја година на 17 ноември се одбележува со протестен марш од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
12 копии
4 копии
повеќе

Останато

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две земји во регионот воведуваат полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: