БАН ја поддржува бугарската Влада да стави вето на македонските преговори


Во соседна Бугарија, А кадемијата на науките е за вето на македонските преговори. БАН информираше дека го поддржува ставот на бугарската Влада да не ја ...
| | веќе видена | слични

Соочени со второто вето на патот кон ЕУ, се чини дека за македонската страна поважно е отворено да го декларира својот принципиелен став во однос на условите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за европски прашања на земјите членки на Европската унија на состанок на Советот за општи работи на кој требаше да се усвои и рамката за преговорите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Бугарската дипломатија не може да си дозволи да води политика на оцрнување на друга земја, што, за жал, ја гледаме во Скопје. Ние сме земја-членка на ...
| | веќе видена | слични

Што и да одлучиле во бугарската влада - блокада, вето, одложување на преговорите со ЕУ, големата штета е направена. Денешната нивна победа за догледно време ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на Европската унија, односно таканаречениот Совет за општи работи, кој се одржува денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рeпублика Северна Македонија ќе има место во Европската унија кога ќе биде подготвена. Во моментов, Бугарија смета дека не е подготвена, изјави бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Немаше потреба да се прават овие театри еден месец и да се фокусира јавноста бидејќи државата има еден силен предизвик во декември, а тоа е почеток на ...
сите 597 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена“, се наведува во ...
сите 485 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАН ја поддржува бугарската Влада да стави вето на македонските преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: