Рашковски станува советник на Заев, на Зеќири сè уште му бараат место


Досегашниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски ќе остане на „Илинденска“ како советник на премиерот Зоран Заев, дознава „ Фокус “ од извори во СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски ја напушта позицијата, со оглед на тоа дека веќе пред месец и половина си поднел оставка. Се уште не ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Драги Рашковски нема да ја обавува функцијата генерален секретар на Владата. Оваа информација денеска ја потврди и премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев, без да открива повеќе за причините за повлекување на Рашковски од високата владина функција, ја потврди оставката и најави нов кадар за оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драги Рашковски, генералниот секретар на Владата поднел оставка, но ќе остане да работи на тоа место додека Владата не најде ново решение. Засега нема одлука ...
| | веќе видена | слични

Драги Рашковски веќе не е генерален секретар на Владата, потврди премиерот Зоран Заев. Рашковски си поднел оставка од функцијата пред месец и половина, а кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека во следните неколку дена би можел точно да каже кога ќе пристигнат кинеските и руските вакцини во земјата. ...
сите 471 | | | веќе видена

Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак, а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна омраза ...
сите 276 | | | веќе видена

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рашковски станува советник на Заев, на Зеќири сè уште му бараат место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: