Египетската влада поднесе оставка

Преодната влада во Египет поднесе оставка на владејачкиот воен Совет, но ќе остане на функцијата додека не се донесе конечна одлука за нејзината судбина. ...
| | веќе видена | слични

На плоштадот Тахрир во центарот на Каиро и денеска продолжија судирите меѓу демонстрантите и полицијата. И покрај понудите од армијата да се забрза ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Продолжуваат жестоките протести во Египет и покрај тоа што Високиот воен совет во Египет прифати формирање на “национална спасувачка влада“ и забрзување на ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста министер за внатрешни работи на Египет Мансур ел Есави примил наредба од вршителот на должноста премиер на земјата во никави ситуации да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Египетската влада поднесе оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: