ВМРО-ДПМНЕ:Неспособноста на Филипче и Заев стана фабрика за смрт


8 копии

Монтажни болници нема, бидејќи на Заев и Филипче помили им беа тендерите отколку здравјето на граѓаните, се вели во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ: - Лицемерноста на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Секој изминат ден, нов црн биланс во Македонија. За една недела умреа 195 луѓе поради неспособноста на Филипче, а здравствениот систем е во колапс и надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главен виновник за целата ситуација во државата поради ковид пандемијата е Венко Филипче. Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За една недела умреа 171 човек поради неспособноста на Филипче, здравствениот систем е во колапс и надвор од контрола, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични

 Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над 46 илјади граѓани се заразија од вирусот и над 1200 ја изгубија битката со вирусот. Овие ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Црните рекорди на Филипче продолжуваат. Секој ден четирицифрена бројка на новозаразени со корона според статистиката на министерството за здравство. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Филипче е прашање на тоа дали ќе спасиме животи или ќе се зголемува бројот на мртви од корона. Без никаков срам СДСМ пуштаат соопштенија каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 181 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ:Неспособноста на Филипче и Заев стана фабрика за смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: