ВМРО-ДПМНЕ:Неспособноста на Филипче и Заев стана фабрика за смрт


8 копии

Монтажни болници нема, бидејќи на Заев и Филипче помили им беа тендерите отколку здравјето на граѓаните, се вели во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ: - Лицемерноста на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Секој изминат ден, нов црн биланс во Македонија. За една недела умреа 195 луѓе поради неспособноста на Филипче, а здравствениот систем е во колапс и надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главен виновник за целата ситуација во државата поради ковид пандемијата е Венко Филипче. Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За една недела умреа 171 човек поради неспособноста на Филипче, здравствениот систем е во колапс и надвор од контрола, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични

 Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над 46 илјади граѓани се заразија од вирусот и над 1200 ја изгубија битката со вирусот. Овие ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Црните рекорди на Филипче продолжуваат. Секој ден четирицифрена бројка на новозаразени со корона според статистиката на министерството за здравство. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Филипче е прашање на тоа дали ќе спасиме животи или ќе се зголемува бројот на мртви од корона. Без никаков срам СДСМ пуштаат соопштенија каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зејди синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекува мнозинството во Влада да трае до 2024 ...
сите 354 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 568 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ:Неспособноста на Филипче и Заев стана фабрика за смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: