Бесими на консултација со стопанските комори за подготовка на Предлог-буџетот за 2021 година


Тоа ќе се постигне преку развој на човечките ресурси, зајакнување на конкурентноста на компаниите и владеење на правото, како и подигнување на капацитетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата го одобри буџетот за 2021 година, но економските комори на Македонија велат дека проекциите се нереални во време кога земјата и целиот свет се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има доволно пари, пред се за здравството, граѓаните треба да бидат спокојни за тоа. Секогаш може да обезбедиме дополнително, со репрограм, со внатрешни ставки ...
| | веќе видена | слични

Трајко Славески, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на македонската телевизија зборуваше за негово мислење за фискалната консолидација за буџетскиот ...
| | веќе видена | слични

-Имаме неколку цели кои се ургентни – едната е здравјето на граѓаните, понатаму економијата да се одржи и третото е сите други процеси кои се важни вклучително ...
| | веќе видена | слични

Заев: Со Македонија 2020/25 имаме една одлична понуда за економска стратегија од многу аспекти за кој што вечерва зборувавме, ја прифативме нормално помошта ни ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека е добро да се планира фискална консолидација затоа што тргнуваме од еден многу висок буџетски дефицит, ако се реализира ова што се предвидува за ...
| | веќе видена | слични

„Буџетот за 2021 година е така скроен за да одговори на предизвиците, секако здравствениот и економскиот аспект од КОВИД кризата, но истовремено да се обидеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
сите 580 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими на консултација со стопанските комори за подготовка на Предлог-буџетот за 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: