Мицкоски: Власта прави геноцид на својот народ, по втората светска војна Македонија не памети толку големи човечки загуби


Претходното деноноќие Македонија имаше 26 мртви поради #COVID. Дури 132 починати за само една недела. 132 семејства завиени во црно, вели Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој изминат ден, нов црн биланс во Македонија, ова денеска преку сооопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -За една недела умреа 195 луѓе поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главен виновник за целата ситуација во државата поради ковид пандемијата е Венко Филипче. Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За една недела умреа 171 човек поради неспособноста на Филипче, здравствениот систем е во колапс и надвор од контрола, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични

 Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над 46 илјади граѓани се заразија од вирусот и над 1200 ја изгубија битката со вирусот. Овие ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Црните рекорди на Филипче продолжуваат. Секој ден четирицифрена бројка на новозаразени со корона според статистиката на министерството за здравство. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Филипче е прашање на тоа дали ќе спасиме животи или ќе се зголемува бројот на мртви од корона. Без никаков срам СДСМ пуштаат соопштенија каде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И по девет месеци од корона кризата Филипче никако да се свести што се случува. Заклучно со вчерашната статистика на министерството за здравство 1238 семејства ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 349 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 173 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 407 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 314 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 167 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Власта прави геноцид на својот народ, по втората светска војна Македонија не памети толку големи човечки загуби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: