Мицкоски: Државава се соочува со најголема смртност предизвикана од корона затоа што здравствениот систем е клекнат на колена


Претходното деноноќие Македонија имаше 26 мртви поради #COVID. Дури 132 починати за само една недела. 132 семејства завиени во црно. По Втората светска војна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главен виновник за целата ситуација во државата поради ковид пандемијата е Венко Филипче. Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За една недела умреа 171 човек поради неспособноста на Филипче, здравствениот систем е во колапс и надвор од контрола, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични

 Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над 46 илјади граѓани се заразија од вирусот и над 1200 ја изгубија битката со вирусот. Овие ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Црните рекорди на Филипче продолжуваат. Секој ден четирицифрена бројка на новозаразени со корона според статистиката на министерството за здравство. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Филипче е прашање на тоа дали ќе спасиме животи или ќе се зголемува бројот на мртви од корона. Без никаков срам СДСМ пуштаат соопштенија каде ...
| | веќе видена | слични
11 копии

И по девет месеци од корона кризата Филипче никако да се свести што се случува. Заклучно со вчерашната статистика на министерството за здравство 1238 семејства ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче да одговори зошто терапијата за корона која ја добиваат пациентите во приватните болници, не ја добиваат и оние во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 443 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Фото: Вангел Тануровски Државната изборна комисија објави дека излезноста до 17.00 часот е 41,39 отсто, што е за 7 процентни поени пониска од излезноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Државава се соочува со најголема смртност предизвикана од корона затоа што здравствениот систем е клекнат на колена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: