Мицкоски: Државава се соочува со најголема смртност предизвикана од корона


По Втората светска војна до денес Македонија не памети толку големи човечки загуби. Заев стана убиец на својот народ, неговата неспособност убива. Тој предводи ...
| | веќе видена | слични

Поради нивната непособност и негрижа од почетокот на пандемијата до денес над 40.000 граѓани ги изгубија своите работни места и останаа без приходи. Поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За една недела умреа 171 човек поради неспособноста на Филипче, здравствениот систем е во колапс и надвор од контрола, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Поради неговата неспособност од почетокот на пандемијата до денес над 46 илјади граѓани се заразија од вирусот и над 1200 ја изгубија битката со вирусот. Овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта предводена од Заев има катастрофално ниска реализација на капитални инвестиции и не може да обезбеди одржливост на економијата Три години власта ...
| | веќе видена | слични

Црните рекорди на Филипче продолжуваат. Секој ден четирицифрена бројка на новозаразени со корона според статистиката на министерството за здравство. Вкупната ...
| | веќе видена | слични

Оставката на Филипче е прашање на тоа дали ќе спасиме животи или ќе се зголемува бројот на мртви од корона. Без никаков срам СДСМ пуштаат соопштенија каде ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев ги залажува фирмите, во период кога тој се задолжи за нови 1 милијарда евра во последната година, потценување е да се фали дека за развој на фирмите ...
| | веќе видена | слични

Владата на Заев три години не изгради ништо, нема ниту еден проект кој го има започнато. Во Македонија ништо не се гради. Нема капитални инвестиции, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Државава се соочува со најголема смртност предизвикана од корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: